Blog Listing

A legjobb zöld appok zero waste életmódhoz

Lássuk be az okostelefonokra fejlesztett app-ok nagyban megkönnyítik az életünket, szinte mindenre van már egy jó app,  legyen szó például utazásról, receptekről, meditációról vagy sportról.

A környezettudatosságban is számtalan applikáció áll rendelkezésünkre. Összegyűjtöttük neked a legjobb zöld appokat amelyek egy-egy területen segítségedre lehetnek a zöldülésben.

     1. Utazás közben is szeretnéd megtalálni a zero waste helyeket? 

Próbáld ki a  Zero Waste App-ot!

Ebben az app-ban megtalálod azokat az információkat összegyűjtve amire egy zero waster-nek külföldön szüksége lehet. Keress rá egy városra és a térképen látod hol van piac (kiváló hely a csomagolásmentes vásárláshoz), bulk shop (ahol csomagolásmentesen vagy nagy kiszerelésben vásárolhatsz), turik, hol adhatod le a komposztod, hol töltik újra a kulacsod, stb.

Hátrány: A környező országokról még nincs benne sok tartalom

 

 

      2. Változtatni szeretnél a szokásaidon?

Próbáld ki a JouleBug app-ot!

A JouleBug ösztönöz a környezettudatos szokások kialakításában. Hogyan? Az app feladatokat és teljesítendő kihívásokat ad a hulladékcsökkentés, energiatakarékosság, utazás témákban.  Vittél magaddal vásárláshoz saját szatyrot? Kapsz 10 pontot! Lekapcsoltad magad után a lámpát? Ez 5 pont! Hasznos tippek és videók segítenek téged a környezettudatos praktikák elsajátításában.

Követhetsz másokat és Te is megoszthatod az elért eredményeidet! 

 

     3. Célod, hogy ne dobj ki semmit a konyhában? 

Próbáld ki a NoWaste applikációt!

A NoWaste app-pal nem kell fejben tartanod mi van otthon, mi mikor jár le, meddig fogyasztható, ezt mind elvégzi helyetted! Bescannelheted az app-pal a termékek vonalkódját, figyelmeztet ha egy élelmiszer lejárati ideje közeledik, megtervezheted vele mikor mi legyen a menü, bevásárló listát állíthatsz össze -ez mind hasznos eszköz annak érdekében, hogy csökkentsd a kidobásra kerülő ételt és így a szemetet, a feleslegesen megvásárolt termékeket és nem utolsó sorban spórolj is! Az app nyilvántartja neked, hogy havonta mennyi pénzt spóroltál és mennyi élelmiszert óvtál meg a kidobástól! 

 

     4.  Megosztanád másokkal amire már nincs szükséged?

Próbáld ki az OLIO app-ot!

Az OLIO-t egyének és vállalkozások is használhatják, a célkitűzése, hogy mindenki megossza azt amire nincs szüksége és eljuttassa ingyen azokhoz akiknek jól jön, így megmentve a tárgyat a felesleges kidobástól.

Élelmiszer amire nincs szükséged? Csak fotózd le az app-pal, adj hozzá leírást, hogy meddig jó és már meg is oszthatod. Az OLIO használók böngészhetek a felajánlott termékek között, és privát üzenetben vehetik fel a kapcsolatot egymással.  Szigorúan ingyenes átadás jöhet szóba! Az élelmiszer mellett non-food kategória is van minden másnak ami számodra felesleges, de másnak kellhet.

Nagyon jól jön az app, ha nagytakarítást tartasz a kamrában, költözködsz, vagy  utazás előtt nem akarod kidobni az ennivalókat.

Hátrány: egyelőre kevesen használják Magyarországon (de ha csak egymásra várunk ez nem is fog változni 🙂 

     5.  Minden webes kereséssel jót tennél? 

Próbáld ki az Ecosia app-ot!

Keresel valamit a neten? A megszokott Google helyett próbáld ki az Ecosia app keresőjét. Az Ecosia a keresésekből befolyt bevételből fákat ültetet ott ahol a Földön a legnagyobb szükség van rá.

Eddig már 64 millió fát ültettek el 15 országban. 7 millió aktív  felhasználójuk van, így szinte minden másodpercben ültetnek egy fát!

 

     6. Szeretnéd tudni, hogy etikusan készült -e egy ruhadarab mielőtt megvásárolod?

Próbáld ki a Good On You app-ot!

A divatipar sajnos az egyik legnagyobb szennyezője környezetünknek. A Te választásod is számít, hogy felelős döntést hozol és a legnagyobb szennyező, emberi jogokat tiszteletben nem tartó, etikátlan vállalatok helyett az etikusan működők termékei mellett döntesz. Az app csapata ruha, cipő és kiegészítő márkák sokaságát tesztelte, elemezte a fenntarthatóság szempontjából és egy 5 ös skálán értékelte őket, 5 csillaggal a legjobbakat és 1 csillaggal a leggyengébbeket, amelyeket érdemes elkerülni.

 

     7. Szeretnéd felismerni milyen fákkal találkozol erdei sétád során?

Próbáld ki a Fa Book interaktív fahatározó app-ot!

A Fa Book app küldetésének alapja, hogy csak azokat az értékeket tudjuk megfelelően óvni és védelmezni, amelyeket nem csupán látunk, hanem jól ismerünk.  

Az applikáció célja, hogy a parkokban, erdőkben sétálók, kirándulók ne csupán ismeretlen fák között járjanak. Az applikáció segítségével megismerheted környezeted.

Hogyan működik? Válaszd a vizuális meghatározás funkciót, hogy a levele, törzse, termése, lombkoronája, stb. alapján pontosan beazonosítható legyen a fa.

Az app lexikonjában több mint 100 darab részletes képekkel ellátott fafaj leírást találsz. 

 

      8. Szeretnél hatékonyan dolgozni – anélkül, hogy állandóan a telefonod nyomkodod? 

Próbáld ki a Forest app-ot!

Te is állandóan ránézel a telefonodra? Ha őszinte vagy magaddal tudod, hogy így lassaban megy a munka, lasabb tempóban készülsz el a feladataiddal… A forest app-ban beállíthatod, hogy mennyi ideig nem fogsz a telefonodhoz nyúlni és indul a visszaszámlálás. Ha kibírod nyomkodás nélkül, elültethetsz egy virtuális fát. Ha elvérzel és kilépnél, a Forest app figyelmeztet, hogy ne tedd! Ha ezt figyelmen kívül hagyod, a fád elszárad 🙁 Ha sikeres vagy virtuális pénz üti a markodat amelyet igazi fák ültetésésre tudsz felhasználni.

Az app fizetős, 699 forint az App Store-ban.

 

9.) Szeretnéd tudni mekkora szénlábnyomot hagysz magad után?

 Próbáld ki a Capture szénlábnyom számláló appját!

Az app az utazás és a megvásárolt élelmiszer fogyasztást veszi figyelembe a szénlábnyom megállapításánál. Egy havi kvóta jár minden felhasználónak, és az app mutatja hol tart éppen a felhasználó az adott hónapban.

+1 .) Igazi profi akarsz lenni az újrahasznosításban?

Próbáld ki a Recycle Academy app-ot!

Tanulj meg mindent amit az újrahasznosításról tudni kell, ismerd fel az újrahasznosítási jelzéseket a dobozokon. Az app segítségével 40 féle anyagot tudsz azonosítani és megtalálni, hogy az 5 típusú újrahasznosító kuka közül melyikbe kerüljön.